Andrew Huk
август 2018.
133

За що вам подобається Україна?

Ответить
Ответить
Комментировать
0
Подписаться
1
1 ответ
Поделиться

Не знаю, хто ви  і  чому  ставите  це  питання  тут  по-українськи…  Зрештою, це і не важливо.  Відповідь  все  одно  була  б  та сама.

Якби  точно  знав, за  що,  це  була  би  вже  не  любов,  а  розрахунок…

За  миролюбний, незлобивий,  добрячий   і  терплячий  типовий  український  склад   душі  більшості  українців.  За  їх  розум,  хист  і  працелюбство.

За  демократичну  традицію  державотворення.  Ми - не раби,  раби - не  ми.  

За  Майдани.  Усі – від  козацьких  часів  до  сучасності.  За   Конституцію   Пилипа  Орлика  1710(!) року.

За  непохитний  аж  до  мучеництва  патріотизм   її  кращих  синів.  За  те, що  добре  там, де  Батьківщина, а  не  батьківщина  там,  де  добре. 

За  добровольчі  батальйони,  за  волонтерів,  за  сучасну  армію,  котрі  вже  не  хлопчики  для  биття,  і,  при  потребі,  стоятимуть  насмерть.

За те, що сто разів  мала пропасти, зникнути, згинути,  бути  знищеною  могутніми  ворогами, - і  живе,  і  буде  жити  во  віки  віків.   А  її  печерні  ненависники  зникнуть,  як  мотлох  історії.

За те,  що  цю  землю  і  цей  народ  благословляє  сам  Господь.  Веде  і  охороняє,  і  відводить  могутньою  рукою  усі  загрози.

Зрештою, перелік  цей  може  бути  безкінечний.  Пригадую,  колись  вчили  в  школі.  Скільки  часу  пройшло,  а  звучить,  ніби  написано  вчора…   

"Україні"

Україно моя! Чисті хвилі ланів,
Променисті міста, голубінь легкокрила!
Україно! Сьогодні звірів-ворогів
Ти грудьми вогняними зустріла.

Україно, живого труда сторона,
Зорі ясні, погожії, тихії води!
Україно! Ти в славній борні не одна,
В ній з тобою під стягом  — народи!

Не один ти стрічала погрозний погром,
Знаєш тупіт, і стукіт, і грюкіт Батиїв,—
Та з пожару щораз лазуровим вінком
Виникав твій співучий, могучий твій Київ.

Мати ніжна моя! Знай: по бурі тяжкій
Перемога засяє дзвінка і погідна.
Славен буде в народах священний твій бій,
Славен серп твій і меч твій, свята моя, рідна!

Максим Рильський, 1941 рік

2
-1

Браво! Чудова відповідь! В мене аж сльози на очі найшли!

0
Ответить
Прокомментировать
Ответить
Читайте также на Яндекс.Кью
Читайте также на Яндекс.Кью