Выпустит ли когда-нибудь The Question книгу с подборкой лучших вопросов и лучших ответов на них?

Медиа и коммуникацииМедиаThequestion
Наталья Михайловна
юрист  · 20 авг 2015

Хороший повод прочитать пользовательское соглашение The Questien.

Правообладатель сервиса -- компания на Кипре:

Our Service is operated and provided by Znanie Company Ltd ("We"). We are registered in Cyprus under company number HE 336905 and have our registered office and trading address at Arch. Makariou III, 2, Atlantis Building, 2nd Floor, Flat/Office 201, Mesa Geitonia, 4000, Limassol, Cyprus.

Юридическая документация сервиса на английском.

"Все, что опубликовано на сервисе" может быть легально использовано by Znanie Company Ltd (с т.з. пользовательского соглашения конечно).

We are the owner or the licensee of all intellectual property rights in our Service, and in the material published on it. Those works are protected by copyright laws and treaties around the world. All such rights are reserved.